Lihtsalt tee

“Mul pole mõtet seda teha, ma ei oska.”
“Ma ei ole nii hea selles kui nemad.”

Mul on harjumus end võrrelda parimatega, alati, ka siis kui ma ise ei ole veel isegi mitte lapsekingades. See on halb komme ja tekitab palju negatiivseid emotsioone, sest ma hakkan mõtlema kui palju ma siis väärt olen ning kas mul on üldse mõtet alustada. Alustamine ise on kõige aluseks ja ilma selleta ei saa midagi juhtuda, kuid mul on juba enne esimest korda tunne, et ma nagunii ei saa hakkama või ei ole nii hea.

Mulle tundub, et ma ei ole ainuke, kes sarnaselt mõtleb.

Üks hetk kui me hakkame mõistma, et maailmas ei ole õnnestumist ega ebaõnnestumist ning saame aru, et kõik osa pikast protsessist, mida nimetatakse õppimiseks, siis kaovad paljud hirmud ja negatiivsed emotsioonid, mille oleme endale loonud ilma igasuguse põhjuseta. Hirm on tihtipeale vaid illusioon, oht on väga reaalne alati, aga hirm millegi ees on enamasti pelgalt hea ettekujutuse vili. Alati tasub proovida ning üritada, anda endale võimalust eksida, anda endale võimalust edukas olla – kui sa mitte kunagi ei proovi siis sa mitte kunagi ei õnnestu. Levinud näide korvpallist, kui sa viskad peale 0 korda, siis sa saad alati 0 punkti, kui sa viskad peale 5 korda, siis sa võid saada 0 punkti aga sa võid ka saada 10 punkti.

Mul oli väga raske alustada kirjutamist ja veelgi raskem oli panna midagi kaante vahele, hirm millegi olematu ees nagu kellegi kommentaarid või kellelegi meeldimine või meedia või kaaslaste surve, neid ei eksisteeri enamasti mitte kuskil mujal kui mu enda peas. Me kuuleme mida me tahame ja näeme samuti. Lõpuks kui saame aru, et kogu meie elu ja vaateväli on meie enda teha ning oskame valida, mida ja kui palju enda lähedale lasta, siis muutub kõik. Hirmud kaovad ning suurepärased ideed saavad vabalt elada ning inimesena saame olla oma iseenda parim versioon.

Sa oled võimeline vallutama maailma!

[do_widget id=jetpack_widget_social_icons-6]

[su_divider top=”yes” text=”” style=”default” divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″ size=“10″ margin=“40″ class=“”]
[su_row class=””]
[su_column size=”1/2″ center=”no” class=“”]

Ask me.

[contact-form-7 id=”1943″ title=”Küsimused & Vastused”]

[/su_column]
[su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]