Harjumused

Olen prototüüp simulatsiooni, mille looja mu taltsutamiseks kodeeris lehekülgi kestva algoritmi. Niidid mu jäsemete küljes ning juhtmed ühendavad ajusid minu ja arvuti vahel. Tantsin, sest näpud on kiired klaviatuuril, peatun, et lonksu saaks võtta kuivanud kurk. Mis jääb mul üle otsustada, kui automatiseeritud on iga mu tegevus, eneselegi teadmata. 

Harjumused.

Nende võim ja mehhanism on meie kehas piiramatu, ajatu ning võitmatu. Kõige lihtsamad harjumused kujunevad päevadega, kordadega, ning kõige keerulisemad harjumused kuudega. Üks on siiski selge, olles programmeerinud endasse halva kombe, jääb see meisse igavesti. Tõsi, luues uusi harjumusi ja radu ajju, on võimalik “muuta” oma harjumusi, kuid tegelikkuses uute harjumuste tekkimisel vanad lihtsalt veidi tuhmuvad ning nii kui meie silme ette satub vana halva harjumuse esile kutsumiseks vajalik märk, siis pühib ta endalt tolmu ning me reageerime automaatselt sellele mitte mõtlemata. Sellepärast on inimesel, kes on kuritarvitanud suhkrut, alkoholi, narkootikume jms elu kestev vabanemine oma halvast harjumust. See vajadus pudeli, šokolaadi või pulbri järele ei lõppe pärast aastaste pikkust puutumatust vaid kestab nii kaua kuni hing on sees. Harjumuste ori on levinud väljend ning sellel on oma siiras tõepõhi all. Enamasti reageerime me teatud märkidele automaatselt ja mõtlemata, nt nähes komme laual, tekib meil tohutu ihaldus nende järele, kuigi meil ei ole selleks mingit vajadust ning enne kui  tähelegi paned, on see komm juba suhu jõudnud. See ei ole vähene tahtmine või vähene distsipliin, see on midagi palju enamat. Kõik, kes seda ütlevad, peaksid mõtlema oma suurima hirmu peale ning siis endalt küsima, kui raske on sellele vastu astuda, täpselt sama raske on inimesel, kellel on sügav ihaldus millegi järele, sellele “ei” öelda.

Seega, kasutage seda enda kasuks, ehitage endale harjumused, mis teevad teie elu paremaks, edukamaks ja õnnelikuks. Ma garanteerin teile, esimesed 2 kuud on raske katta vanu ning ehitada uusi, kuid pärast seda on tegevused ja ihad automatiseeritud ning ilma mõtlemata tulevad paremad valikud ja otsused. Head otsused ei sünni, kui ollakse mugavustunde poolt juhitud, et teha häid otsuseid, on tihtipeale vaja ebamugavust. Kannatades selle faasi ära, astudes oma raskustele vastu, on võimalik endale luua elu, millest oled alati unistanud ja endale tahtnud. Ära anna alla, sest on raske, peabki olema raske. Leia oma mugavustunne ebamugavuses ning mäed, mida suudad vallutada on kõrgemad kui iial varem. Ühel hetkel kui oled suutnud enda harjumuse ajju kirjutada ning aju selle automatiseerida, siis kaob ebamugavus ja keha liigub iseenesest. Anna endale aega.

Don’t medicate.
Meditate.

[do_widget id=jetpack_widget_social_icons-6]

[su_divider top=”yes” text=”” style=”default” divider_color=“#000000″ link_color=“#000000″ size=“10″ margin=“40″ class=“”]
[su_row class=””]
[su_column size=”1/2″ center=”no” class=“”]

Ask me.

[contact-form-7 id=”1943″ title=”Küsimused & Vastused”]

[/su_column]
[su_column size=”1/2″ center=”no” class=””]