Sten Olmre

Minu valdkond

Ma olen arendanud suurepärase oskuse näha võimalusi ning nendest kinni haarata. Tänu spordile olen saanud rakendada oma teadmisi ja oskuseid parimal võimalikul moel. Nüüd tunnen kirge kogemuste edasi andmiseks järgmistele tegijatele. Ma olen veendunud, et terves kehas on terve vaim ja vastupidi ning meil kõigil on võime nihutada piire kaugemale kui me seda arvame.

Minu parim hetk sportlasena

Ma olen õnnelik, et olen suutnud ühendada oma hobi tööga, milleks on korvpall. Mida ma kõige enam naudin on hetkesse kadumise tunne väljakul, kui kogu harjutatu hakkab oma elu elama ning ma justkui looklen pealtvaatajana läbi mängu, olles kaasareisija oma keha tegemistele.

Minu moto

Igale langusele järgneb tõus, niiet mitte kunagi ei tohi alla anda, sest me oleme alati tegemas õigeid asju õigel ajal. Vabadus on mõtteviis ning mõtetega on võimalik tuua oma unistused lähemale.


Visioon tulevikku

Meel ja tunnetus

Ma olen veendunud, et sport on kahetahuline valdkond, kus mõlemad, nii meel kui ka tunnetus kannavad endas võrdset raskust.

Minu peamine eesmärk on leida parim viis, kuidas keha ja vaim koos toimina panna. Paljud küsimused on väga füüsisekesksed ning nõuavad faktilise teadmisi: kiirus, jõud, plahvatus, kestvus on kõik esmatähtsad omadused sportlasel ning nende olemasolu on ka kõige lihtsam märgata ja tähele panna.

Samal ajal on aga ka äärmiselt oluline, vaimne tunnetus, kus emotsioonidel on suur vastutus. Oskus mõista iseennast, kuulata oma sisemist häält ja oskus vastavalt tegutseda on vahel isegi olulisem kui kogu füüsiline pagas. Samuti on tähtis olla inspireeritud ning olla võimeline ennast motiveerima kui on raske hetk.

Võitmise valem koosnebki füüsilistest parameetritest ehk tugevatest faktidest ja emotsionaalsest tasakaalust. Ka enesekindlus on enamasti puudulik neil kahel põhjusel, kas on vajaka esimest osa valemist või teist ja seetõttu tekibki ebakindlus.

Mul on usk, et minu kirjeldatud kombinatsioon heast tervisest ning tasakaalus meelest kõnetab sind ning sa leiad kas läbi minu või kuidagi muud moodi võimaluse arendada oma keha ja meelt ning emotsionaalset tasakaalu.

Terves kehas, terve vaim!

-Sten Olmre

© Mu enda sõnad ja visioon.

Minu karjäär

U14, U16, U18, U20 Eesti Koondise liige
Eesti rahvuskoondise liige
Eesti Meister Korvpallis
Eesti Meister Petankis
2x Tähtede Mängul osaleja korvpallis
BBL Nädala mängija
Alexela KML Kuu mängija
Raamatu Autor